Rodzaje materacy

 

Sprężynowy? Piankowy? Hybrydowy czy medyczny? 
Poznaj rodzaje dostępnych w naszym sklepie materacy.

JAKIE SĄ RODZAJE MATERACY ?

Rodzaj używanego materaca wpływa na odczucie i trwałość. Podsumowaliśmy różne rodzaje, aby każdy jeszcze lepiej  mógł dopasować model do swoich preferencji.

W naszej ofercie posiadamy:
* materace z warstwą pianki termoelastycznej
* materace z pianki wysokoelastycznej
* materace sprężynowe
* materace hybrydowe


Materace z warstwą pianki termoelastycznej istnieją na rynku od dziesięcioleci. Pianka ta została po raz pierwszy opracowana przez NASA w latach 70., aby amortyzować i wspierać astronautów podczas startu w kosmos. Pianka zapamiętująca kształt reaguje na ciepło ciała, dzięki czemu dopasowuje się do każdej krzywizny kręgosłupa i zapewnia idealne podparcie. Dzięki temu jest jednym z najlepszych rozwiązań do walki z bólem, redukując nacisk na ramiona, biodra i kolana. Materace z pianki zapamiętującej kształt są wykonane z hipoalergicznych i odpornych na roztocza materiałów. To dobra opcja, zwłaszcza jeśli zmagamy się z alergiami. Dodatkowo pianka termoelastyczna to doskonały wybór dla par, ponieważ dobrze izoluje ruch i nie przenosi drgań. Wysokiej jakości materace piankowe charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością. W naszej ofercie posiadamy materac  Millenium oraz model z większą ilością pianki termoelastycznej Exclusive. Dla osób szukających twardszego odczucia polecamy model Solano oraz Galaxy. Każdy z tych modeli można wybrać w trzech ustawieniach twardości.

 

Millenium Exclusive
   
Solano Galaxy


 

 

Materace z pianką wysokoelastyczną mają znacznie szybszą reakcję niż pianka termoelastyczna. Z tego powodu osoby, które lubią więcej sprężystości w swoim materacu, będą skłaniać się ku temu rodzajowi pianki. Dodatkowo zapewnia mniejsze uczucie zapadania się, jakie miałaby sama pianka z pamięcią kształtu. Otwarta struktura komórkowa tych materacy sprzyja cyrkulacji powietrza. Oznacza to, że wilgoć i pot mogą być lepiej odprowadzone z materaca. Dodatkowo lepsze podparcie kręgosłupa zapewniają specjalne nacięcia wykonane na wierzchniej warstwie pianki.
Dla osób lubiących twarde materace polecamy dwustronny model Levante. Jeśli jednak dodatkowo materac miałby być bardziej elastyczny to posiadamy w ofercie materac Jupiter.  

Levante Jupiter

 

 

 

Materace sprężynowe są znane od początku XX wieku. Zbudowane są z warstwy sprężyn, które są otoczone przekładkami oraz warstwami pianki. Różne rodzaje materacy sprężynowych wykorzystują różne typy i układy zwojów, pianek, aby osiągnąć różny efekt. W naszej ofercie podsiadamy materace ze sprężyną kieszeniową oraz innowacyjne rozwiązanie sprężyna X-coil.
W materacu kieszeniowym każda sprężyna jest zamknięta we własnej kieszeni z tkaniny. Działając niezależnie od siebie, każda sprężyna reaguje tylko na nacisk przyłożony do tego obszaru. Skutkuje to wyższym poziomem spersonalizowanego wsparcia i reakcji dla każdej osoby śpiącej na materacu. W ofercie posiadamy model Polispring oraz Lunar. W materacu Lunar Plus zastosowana została jednostronnie pianka termoelastyczna.

Polispring  
 
   
Lunar  Lunar Plus
   

Sprężyna X-coil jest stosowana od wielu lat przez firmę Senactive. Dzięki pięciozwojowej  budowie, wysokości 160mm oraz zagęszczeniu 309 szt./m2 sprężyna ta jest bardzo trwała, daje twarde i stabilne podparcie pod kręgosłup. Najtwardszy z materacy to Sultan. Jeśli jednak chcemy przy tym czuć lepsze podparcie kręgosłupa to ofercie jest materac z jednostronną pianką termoelastyczną Sultan Plus.

 

Sultan Sultan Plus

 

 

 

 

 

Materace hybrydowe są opcją dla tych osób, które szukają cech zarówno materacy piankowych, jak i sprężynowych. Hybryda może być najlepszym wyborem dla tych, którzy lubią mieszankę sprężystego wsparcia, ale chcą poczuć jakość i dopasowanie pianki termoelastycznej. Dzięki zastosowaniu sprężyn oraz wielu warstw pianek tego typu materace są wyjątkowo wysokie.

W naszej ofercie posiadamy model Mistral. We wkładzie materaca zastosowano sprężynę X-coil, którą obłożono dwustronnie innymi twardościami i grubościami sprężystej pianki - H2 i H3. Dodatkowo w dwuosobowym materacu zastosowane są niezależne dwa wkłady. Obydwa rozwiązania sprawiają, że możemy indywidualnie dopasować twardość w trakcie użytkowania. W górnej części materaca zastosowano topper z 5cm warstwą pianki. Do wyboru jest sprężysta pianka wysokoelastyczna w dwóch twardościach lub pianka termoelastyczna dopasowująca się do ciała.Mistral